Japanese(JP)LithuanianEnglish (United Kingdom)
Japonų dailė ir kaligrafija
Japonų dailė ir kaligrafija Japonų dailė ir kaligrafija Japonų dailė ir kaligrafija Japonų dailė ir kaligrafija

Japonų dailė ir kaligrafija

Manufacturer: Eglė Narvilė
Price: 6,00 €

Užsiėmimai skirti paaugliams (nuo 11 iki 18 metų) daugiau sužinoti apie senovės Kinų ir Japonų tapybos tušu (sumi-e arba  suibokuga) techniką ir kaligrafiją (shodo), bei praktiškai išbandyti šias technikas  specialiomis priemonėmis.

Šie užsiėmimai ne tik praturtins žinias apie japonų menus, bet ir lavins dėmesio sukoncentravimą, atmintį ir padės  atsipalaiduoti.

Laikas: Sekmadieniais nuo 13.00 - 14.30 val. (iki 2016 Gegužės 29 d.)

 Kaina: Vieno užsiėmimo kaina 6

3 užsiėmimų kaina 15 € (trukmė 1 mėnesis nuo pirmo užsiėmimo)

(visos priemonės suteikiamos);

 Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26), Vilnius

KURSŲ METU EGLĖ NARVILĖ SUPAŽINDINS SU:

  • JAPONŲ SUMI-E TAPYBOS TECHNIKA - specialiomis priemonėmis paišysime bambuką, mokysimės atspalvių ir teptuko valdymo subtilybių. taip pat, tapysime savo pasirinktą paveisliuką.
  • JAPONŲ KALIGRAFIJOS MENU- susipažinsite su hieroglifų rašymo subtilybėmis ir piešime pasirinktą hieroglifą pagal kaligrafijos meno principus
  • JAPONIJOS KULTŪRA - sužinosite kokia yra Japonija ir jos kultūra, kokie jos menai ir trumpai apie Rytų filosofiją ir estetiką

Visus susidomėjusius kviečiame rašyti mums el. paštu info@nihon.lt, arba skambinti telefonu 867715588 (Marija).


   Kaligrafija japoniškai vadinama Shodo (jap. „rašyba ir kelias“). Šis menas taip pat gyvena teptuko judėjime, tai begalinės hieroglifo improvizacijos, perduodant sudėtingus nuotaikų pustonius - vėjo dvelksmą medžio lapuose ar debesų skrydį danguje...


   Dažnai į kaligrafijos kūrinį žiūrime kaip į paveikslą. Jame matome šokį, tarsi girdime muzikinių ritmų skambesį, galime išgirsti linijos kalbą... Viskas harmoningai pinasi. Visas japonų menas remiasi tais pačiais estetiniais principais, skirtais pajusti žmogaus ir gamtos harmoniją.


    Sumi-e (suibokuga) – tai monochrominė arba jai artima tapyba ant ryžių popieriaus arba šilko švelniomis vandeniu atskiestomis spalvomis. Du tūkstančius metų menanti technika atsirado Kinijoje, vėliau atkeliavo į Japoniją. Pagrindinės sumi-e darbo priemonės, dar vadinamos „Keturiomis brangenybėmis“, liko nepakitusios iki šių dienų. Tai teptukas (jap. fude), tušo plytelė (jap. sumi), rankų darbo popierius (jap. washi), indas tušui trinti (jap. suzuri). Svarbiausia visų jų savybė – ypatingas jautrumas.
 

web hosting is very important in online business. Make a good decision and choose ipage for your company, and you will realize how easy is to have a website.
VšĮ Japonų kultūros namai 2019 Svetainių nuoma: HostPartner.LT