Apie japonišką sodą SEI SHIN En

DOVANA VILNIUI

Tyrosios širdies japoniškas sodas su šaltiniu (Sei Shin En)

Japoniško sodo įkūrimo ir šaltinio atgaivinimo idėjos autorė yra daugelį metų Tolimųjų Rytų kultūra besidominti, japonų sumijė technika tapanti dailininkė Dalia Dokšaitė, kuri čia gimė ir augo. Apie japoniško sodo kūrimą pradėta kalbėti 2009 metais, kai dailininkė šią idėją aptarė su Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir sulaukė pritarimo dėl esamo šaltinio ir aplinkos sutvarkymo. 2011 metais Sluškų slėnio šaltinis, ištekantis iš Kalnų parko Stalo kalno, buvo įtrauktas į Vilniaus saugomų šaltinių sąrašą.

Kraštovaizdžio architektė Laura Popkytė Fukumoto, dirbusi japoniškuose soduose senojoje Japonijos sostinėje Kiote, 2016–2018 m. parengė ir įgyvendino šio Tyrosios širdies japoniško sodo (Sei Shin En) projektą. Konsultavo japoniškų sodų meistras Yasuo Kitayama (Kiotas, Japonija).

2018–2020 m. sodo baigiamaisiais darbais ir priežiūra neatlygintinai rūpinosi šio projekto iniciatorė VšĮ Japonų kultūros namai (vadovė Dalia Dokšaitė, projektų vadovė ir sodo projekto administratorė Marija Šimanskaitė). Prie sodo projekto įgyvendinimo prisidėjo daug geros valios privačių ir juridinių asmenų.

2020 m. rudenį pagal 2016 m. visuomeninės iniciatyvos „Dovana Vilniui“ sutartį su VšĮ Japonų kultūros namai sodas buvo perduotas Vilniaus miesto savivaldybei.

Sodo projektas atitinka pagrindinius japonų estetikos principus – sezoniškumą, paprastumą, harmoningumą, natūralų suderinamumą su aplinka, pagarbą vandeniui, medžiui, akmeniui… Didžiausias dėmesys buvo skiriamas šaltinio sutvarkymui, nepažeidžiant jo natūralumo ir kartu harmonizuojant visą Sluškų slėnio aplinką. Pagrindinės sodo rėmėjos Kodaidži šventyklos (Kiotas, Japonija) dvasininkai tikisi, kad Lietuvos žmonėms šis sodas padės geriau suprasti Japonijos kultūrą, estetiką ir gamtą.

 Žodžių gerumas kuria pasitikėjimą.

Minčių gerumas kuria jų gilumą.

Dovanojimo gerumas kuria meilę.

Rytų filosofas Laodzi

 

www.facebook.com/japsodas    www.nihon.lt

Kontaktai: tel. 8 67715588, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gaukite naujienas apie mūsų renginius elektroniniu paštu:

VšĮ "Japonų kultūros namai"

Įmonės kodas: 124629981

Sąskaitos nr. LT85 7300 0101 3234 4550
"SWEDBANK", AB

Adresas


T. Kosciuškos 26 LT-01100 Vilnius 

Atskiras įėjimas su varteliais yra dešinėje 26 namo pusėje. Šalia yra japoniškas sodas Sei Shin en.