Vienkartiniai užsiėmimai ir kursai

Kviečiame apsilankyti užsiėmimuose, kurių metu galėsite susipažinti su domininčia tema. Tai gali būti ir puiki dovana besidominčiam Japonija!

 • Tapyba tušu ir kaligrafija
 • Kitchen
 • Anime
 • Tapyba tušu ir kaligrafija

  Tapyba tušu ir kaligrafija

  Jeigu domitės Japonijos kultūra ir norite daugiau sužinoti apie „Sumi-e“ tapybos techniką ir japonų kaligrafiją, ar pažinti Japonijos pasaulėžiūrą, estetiką ir filosofiją – šie užsiėmimai skirti Jums!

  Japonų kultūros namų projektų vadovė Marija Šimanskaitė supažindins su sumi-e - tradicinės japonų tapybos technikos ir kaligrafijos principais, specialiomis tapymo priemonėmis, bei Japonijos kultūra. Taip pat, praktiškai išbandysite šias technikas  specialiomis priemonėmis.

  Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26, Vilniuje)

  Laikas: Šeštadieniais nuo 11.00 val. iki 13.00 val. 

  Kaina (visos priemonės suteikiamos):

  Vieno užsiėmimo kaina: 18 €, su nuolaida senjorams, studentams, nuolatiniams dalyviams 15 €

  Daugiau informacijos tel. 8 677 15588 arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


  Kaligrafija japoniškai vadinama Shodo (jap. „rašyba ir kelias“). Šis menas taip pat gyvena teptuko judėjime: begalinės hieroglifo improvizacijos, perduodant sudėtingus nuotaikų pustonius - vėjo dvelksmą medžio lapuose ar debesų skrydį danguje...
  Dažnai į kaligrafijos kūrinį žiūrime kaip į paveikslą. Jame matome šokį, tarsi girdime muzikinių ritmų skambesį, galime išgirsti linijos kalbą... Viskas harmoningai pinasi. Visas japonų menas remiasi tais pačiais estetiniais principais, skirtais pajusti žmogaus ir gamtos harmoniją.
  "Išreikšdama save, gėlė skleidžia nepakartojamą kvapą. Kaligrafija - tai žmogaus dvasios gėlė." (Japonų poetė ir kaligrafė Chanda Siuko)

   

  Sumi-e (suibokuga) – tai monochrominė arba jai artima tapyba ant ryžių popieriaus arba šilko švelniomis vandeniu atskiestomis spalvomis. Du tūkstančius metų menanti technika atsirado Kinijoje, vėliau atkeliavo į Japoniją. Pagrindinės sumi-e darbo priemonės, dar vadinamos „Keturiomis brangenybėmis“, liko nepakitusios iki šių dienų. Tai teptukas (jap. fude), tušo plytelė (jap. sumi), rankų darbo popierius (jap. washi), indas tušui trinti (jap. suzuri). Svarbiausia visų jų savybė – ypatingas jautrumas.

  Perimdami sumi-e techniką iš Tolimųjų Rytų, kalbame savo širdies kalba. Kviečiame kiekvieną dalyvauti šiame kūrybos virsme ir turtinti savo dvasią. 

 • Japonų kalba

  Kviečiame nuotoliniu būdu mokytis japonų kalbos (pradedančiųjų grupė) su pirmojo japonų kalbos vadovėlio lietuvių kalba autore, turinčia ilgametę patirtį dėstant japonų kalbą - Violeta Devėnaite!
   
  Dėstytoja: Violeta Devėnaitė
  Dirbama pagal vadovėlį Japonų kalba I (autorė Violeta Devėnaitė)
  Kursų intensyvumas: viena paskaita (2 akad. val.) per savaitę
  Kursų forma: nuotoliniai kursai
  Kaina orientavimuisi: 5 eur. už 1 akad. val.
   
  Registracija ir daugiau informacijos:
  el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu +370 600 42562.
 • Anime piešimas

  Domiesi anime? Ar norėtum išmokti piešti žavingus anime piešinius bei komiksus su “chibi” personažais?
  Jeigu susidomejai, tai turime džiugių naujienų! Unikaliose japoniško interjero “Japonų kultūros namų” patalpose galėsi panirti į nuostabų ir dinamišką anime pasaulį bei kurti istorijas su mielais personažais "chibi" komiksams!
   
  Užsiėmimų metu išmoksite:
  * Anime veido, plaukų, galvos bei akių piešimo technikų.
  * Kūno dalių bei figūros eskizavimo.
  * “Chibi“ veikėjų piešimo pagrindų
  * Detalių personažų piešimas veiksmo situacijose, jų spalvinimas (grafitiniais pieštukais, spalvotais pieštukais)."
   
  Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26, Vilniuje)
  Laikas: Sekmadieniais nuo 11 iki 13 val. (2 val.)
   
  Anime užsiėmimus ketiname tęsti nuo 2023 rudens
   
  Anime piešimo dėstytojas - Aliaga Mirguseinov. Aliaga yra ilgametis Lietuvos grafikos dizaineris, vaikiškų knygų iliustratorius bei anime entuziastas, vedantis anime užsiėmimus "Japonų kultūros namuose" nuo 2013 metų. Jo kūrybą apima žavių ir emocingų personažų piešimas ir spalvinimas, bei dinamišku istoriju su pasakos elementais iliustravimas, skirta sužavėti jaunus skaitytojus. Aliaga darbai taip pat yra sulauke tarptautinio pripažinimo. Vienas iš tokių atvejų įvyko 2020 metais kai teisės į vieną iš Aliaga iliustracijų įsigijo tarptautinė milžine - "ADOBE" įmonė su tikslu naudoti savo produkto - Adobe Character Animator įvaizdžiui. Šiuo metu Aliaga sėkmingai iliustruoja vaikišką literatūrą ir bendradarbiauja su Lietuvos bei užsienio leidyklomis.
  Su Aliaga darbais galite susipažinti:
  www.aliagami.com
  www.instagram.com/alikmirguseinov
Vienkartiniai užsiėmiamai
 • Kimekomi
 • Washi

Jeigu Jus domina užsiėmimai, maloniai prašome kreiptis tel. 8 67715588, arba elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gaukite naujienas apie mūsų renginius elektroniniu paštu:

VšĮ "Japonų kultūros namai"

Įmonės kodas: 124629981

Sąskaitos nr. LT85 7300 0101 3234 4550
"SWEDBANK", AB

Adresas


T. Kosciuškos 26 LT-01100 Vilnius 

Atskiras įėjimas su varteliais yra dešinėje 26 namo pusėje. Šalia yra japoniškas sodas Sei Shin en.