Japonų kultūros namai Nihon

Japonų kultūros namų veiklos pradžia buvo 1999 metai, kai dail. Dalia Dokšaitė įkūrė meno studiją "Tušo Kelias". Per šiuos 13 metų studija surengė 7 parodas įvairiuose Lietuvos miestuose, įvyko 7 plenerai ir buvo surengta daug tarptautinių seminarų, pristatymų. Visą laiką buvo pastebimas didelis lietuvių susidomėjimas Tolimųjų Rytų šalimis, kultūromis ir Rytų filosofija. Labai džiaugiamės, kad pagaliau galime pasiūlyti visuomenei plačiau ir artimiau susipažinti su Japonija, jos kultūra, menais, filosofija ir technologijos naujovėmis Japoniją primenančioje aplinkoje.

    Japonų kultūros namai  atvėrė duris 2013 m. Spalio mėnesį gražiausių Vilniaus vietų – šalia Kalnų parko ir Neries. Patalpų planai buvo derinami ir projektuojami kartu su "Sluškų slėnio" architektais, kurie atsižvelgdami į patalpų paskirtį padėjo sukurti Rytų dvasia dvelkiančias atskiras patalpas su sodeliu Vilniaus centre. Tai - vienintelė Lietuvoje, galbūt ir Baltijos šalyse tokia erdvė.

 Paskaitų, užsiėmimų, seminarų, renginių, parodų, stovyklų ir kitų užimtumo formų Tolimųjų rytų tematika norime žadinti ir puoselėti tautinę savimonę, toleranciją kitų tautų kultūroms, skatinti saviraišką, iniciatyvą, kūrybiškumą, aktyvumą ir tarpusavio bendradarbiavimą. Tikimės pritraukti į Japonų Kultūros Namus daug užsienio svečių, bei menininkų plėtodami tarptautinius ryšius ir ypač stiprindami kultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos.

Meno studija "Tušo Kelias"

Gaukite naujienas apie mūsų renginius elektroniniu paštu:

VšĮ "Japonų kultūros namai"

Įmonės kodas: 124629981

Sąskaitos nr. LT85 7300 0101 3234 4550
"SWEDBANK", AB

Adresas


T. Kosciuškos 26 LT-01100 Vilnius 

Atskiras įėjimas su varteliais yra dešinėje 26 namo pusėje. Šalia yra japoniškas sodas Sei Shin en.