Vienkartiniai užsiėmimai ir kursai

Kviečiame apsilankyti užsiėmimuose, kurių metu galėsite susipažinti su domininčia tema. Tai gali būti ir puiki dovana besidominčiam Japonija!

 • Tapyba tušu ir kaligrafija
 • Kitchen
 • Anime
 • Livingroom
 • Tapyba tušu ir kaligrafija

  Tapyba tušu ir kaligrafija

  Jeigu domitės Japonijos kultūra ir norite daugiau sužinoti apie „Sumi-e“ tapybos techniką ir japonų kaligrafiją, ar pažinti Japonijos pasaulėžiūrą, estetiką ir filosofiją – šie užsiėmimai skirti Jums!

  Dailininkė Dalia Dokšaitė, daugelį metų profesionaliai dirbanti šia technika, supažindins su sumi-e - tradicinės japonų tapybos technikos ir kaligrafijos principais, specialiomis tapymo priemonėmis, bei Japonijos kultūra. Taip pat, praktiškai išbandysite šias technikas  specialiomis priemonėmis.

  Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26, Vilniuje)

  Laikas: Trečiadieniais nuo 18.00 val. iki 20.00 val. ir Šeštadieniais nuo 11.00 val. iki 13.00 val.

  Kaina (visos priemonės suteikiamos):

  3 mėnesių kurso 100 €  3 mėnesiai po 2 užsėmimus per savaitę (laikas skaičiuojamas nuo Jūsų pirmo užsiėmimo dienos)

  10 užsiėmimų (užsiėmus išlankyti reikia per 2 mėnesius) 70 € 

  Vieno užsiėmimo kaina: 10 €, Moksleiviams, studentams, senjorams 8 €

  Daugiau informacijos tel. 8 6 7361682, 8 677 15588 arba el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


  Kaligrafija japoniškai vadinama Shodo (jap. „rašyba ir kelias“). Šis menas taip pat gyvena teptuko judėjime, tai begalinės hieroglifo improvizacijos, perduodant sudėtingus nuotaikų pustonius - vėjo dvelksmą medžio lapuose ar debesų skrydį danguje...
  Dažnai į kaligrafijos kūrinį žiūrime kaip į paveikslą. Jame matome šokį, tarsi girdime muzikinių ritmų skambesį, galime išgirsti linijos kalbą... Viskas harmoningai pinasi. Visas japonų menas remiasi tais pačiais estetiniais principais, skirtais pajusti žmogaus ir gamtos harmoniją.
  "Išreikšdama save, gėlė skleidžia nepakartojamą kvapą. Kaligrafija - tai žmogaus dvasios gėlė." (Japonų poetė ir kaligrafė Chanda Siuko)

   

  Sumi-e (suibokuga) – tai monochrominė arba jai artima tapyba ant ryžių popieriaus arba šilko švelniomis vandeniu atskiestomis spalvomis. Du tūkstančius metų menanti technika atsirado Kinijoje, vėliau atkeliavo į Japoniją. Pagrindinės sumi-e darbo priemonės, dar vadinamos „Keturiomis brangenybėmis“, liko nepakitusios iki šių dienų. Tai teptukas (jap. fude), tušo plytelė (jap. sumi), rankų darbo popierius (jap. washi), indas tušui trinti (jap. suzuri). Svarbiausia visų jų savybė – ypatingas jautrumas.

  Perimdami sumi-e techniką iš Tolimųjų Rytų, kalbame savo širdies kalba. Kviečiame kiekvieną dalyvauti šiame kūrybos virsme ir turtinti savo dvasią. 

 • Japonų kalba

  Japonų kalba pradedantiems

  Kviečiame mokytis japonų kalbos pradedantiems su pirmojo japonų kalbos vadovėlio lietuvių kalba autore, turinčią ilgametę patirtį dėstant japonų kalbą - Violeta Devėnaite!

  Kurso metu:

  - Mokysimės paprasčiausių sakinių struktūrų ir mėginsime jas pritaikyti trumpuose pokalbiuose ar pasakojimuose.
  Temos: prisistatymas; pomėgiai, mėgstami daikai ir dalykai; laikas, tvarkaraštis, kainos; gebėjimai; šeima, turimi daiktai.
  - Išmoksime skiemenines abėcėles hiragana ir katakana.
  - Susipažinsime su hieroglifais.

  Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26, Vilniuje)

  PLANUOJAMA PRADŽIA 2019 rugsėjo 5 d. (ketvirtadienį)

  Laikas: rugsėjo 5 d. – gruodžio 19 d. (40 akad. val.) ketvirtadieniais 18.00 – 20:15 val.

  Kurso kaina: 170 Eur., studentams ir moksleiviams 160 eur.


  13 užsiėmimų po 3 akad. val. (2 val. 15 min) ir 1 užsiėmimas 1 akad. val. (45 min.) trukmės

  Bus dirbama pagal Violetos Devėnaitės vadovėlį “Japonų kalba I" (vadovėlį galima bus įsigyti su nuolaida - 25 eur.)

  Amžius: nuo 12 metų (paaugliai ir suaugę)

  Visus susidomėjusius kviečiame rašyti mums el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., arba skambinti telefonu 867715588 (Marija).

  Konkretūs paskaitų laikai:
  rugsėjo 5 d. 18:00-20:15
  rugsėjo 12 d. 18:00-20:15
  rugsėjo 19 d. 18:00-20:15
  spalio 10 d. 18:00-20:15
  spalio 17 d. 18:00-20:15
  spalio 24 d. 18:00-20:15
  spalio 31 d. 18:00-20:15
  lapkričio 7 d. 18:00-20:15
  lapkričio 14 d. 18:00-20:15
  lapkričio 21 d. 18:00-20:15
  lapkričio 28 d. 18:00-20:15
  gruodžio 5 d. 18:00-20:15
  gruodžio 12 d. 18:00-20:15
  gruodžio 19 d. 18:00-18:45

  * 2020 m. bus galima tęsti kursą

 • Anime piešimas

  Ar tau patinka anime? Ar norėtum ir Tu išmokti piešti žavingus anime piešinius bei komiksus su “chibi” veikėjais?! Jeigu taip, tai Tau labai pasisekė, nes VšĮ “Japonų kultūros namai” organizuoja anime bei komiksų piešimo užsiėmimus, kur vaikai bei paaugliai galės neribotai kurti ir gilintis į nuostabų ir kupiną spalvų anime ir komiksų pasaulį!

  Užsiėmimų metu išmoksite:

  Anime veido, plaukų bei akių piešimo.

  *  Anime kūno dalių bei figūros piešimo.

  * “Chibi“ veikėjų piešimo pagrindų

  Praktinio anime veikėjų piešimo konkrečiose situacijose, jų nuspalvinimas (pieštuku, spalvotais pieštukais, tušu) .

  Užsiėmimai skirti visiems norintiems išmokti piešti Anime stiliumi (nuo 12 metų)

  Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26), Vilnius

  Užsiėmimų laikas:

  Sekmadieniais nuo 11.00 val. iki 12.30 val.  ir nuo 12.30 val. iki 14.00 val. (2 grupės)

  Visos priemonės bus suteikiamos

  Kainos:

  1 užsiėmimo 8 € (1.5 val.); 2 užsiėmimai nuo 11 iki 14 val. 10 € (3 val.)

  3 užsiėmimų po 1.5 val. kaina 20 €, po 3 val. 26 € (galioja 1 mėnesį nuo pirmo užsiėmimo dienos)

  6 užsiėmimų po 1.5 val. kaina 36 €; po 3 val.   50 eur.(galioja 2 mėnesius nuo pirmo užsiėmimo dienos)

  Visus susidomėjusius kviečiame rašyti mums el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., arba skambinti telefonais 867715588 (Marija), 8 603 73529 (Aliakas).

 • ŠIBORI ir SAŠIKO užsiėmimų ciklas

  ŠIBORI ir SAŠIKO rudeninis užsiėmimų ciklas 

      Kviečiame į tekstilininkės Kristinos Karvelytės vedamus užsiėmimus audinių dažymas šibori ir siuvinėjimas sašiko! Švelniai rudenėjant susitikime penktadienio vakarais ŠIBORI ir SAŠIKO užsiėmimuose Japonų kultūros namuose.

  Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26, Vilniuje)

  Laikas: Penktadieniais  (kurso laikas bus paskelbtas vėliau)

  Užsiėmimo kaina:

  1 užsiėmimas 9 €;  5 užsiėmimų ciklas 35 €

      Audinių dažymas Šibori - vienas seniausių audinių marginimo būdų. Japonai šią techniką vadina shibori, nuo žodžio „shiboru“ reiškiančio „gręžti, suslėgti, prispausti“.

       Sašiko (reiškia "maži dygsneliai")- tai senovinis japonu siuvinejimo menas. Juo puošiami drabužiai, aksesuarai, interjeras.

     Kviečiame prisiliesti prie šių unikalių audinių marginimo ir siuvinėjimo technikų praktinių užsiėmimų metu!

  Daugiau informacijos tel. 8 6 7715588 (Marija), arba el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

   ******************************************************** 

          DAUGIAU APIE AUDINIŲ MARGINIMĄ ŠIBORI:

     Marginimą rezervažo būdu naudojo įvairiose šalyse, buvo išrasta vis kitokių rašto formavimo variantų ir pagal tai naudojami skirtingi terminai šiai technikai apibūdinti: banda, plangi, tritik; apibendrindami lietuviškai galėtume vadinti rišk ir dažyk.

     Audinys prieš merkiant į dažus yra aprišamas, klostuojamas, daigstomas, suspaudžiamas ar dar kitaip formuojamas norint nuo dažo apsaugoti tam tikras vietas. Tokiu būdu audiniui suteikiama trimatė dimensija. O gautas raštas turi minkštus, išsiliejančius kontūrus.

     Shibori būdinga gausybė variacijų – kiekviena jų skiriasi subtiliais atspalviais, turinčiais savo pavadinimus.

  DAUGIAU APIE SIUVINĖJIMĄ SAŠIKO:

   Senovės Japonijoje žmonės tikėjo, kad išsiuvinėti raštai atbaido piktąsias dvasias ir pritraukia sėkmę bei turtus. Sašiko siuvinėjimas turėjo ir praktinį pritaikymą: leido nuo viso pasaulio atskirtiems japonams persiuvinėti susidėvėjusius drabužius, nes nauji audiniai būdavo itin brangūs. 

  Sašiko technika labai paprasta, o siuvinėjimo raštai įvairūs ir gražūs. Siuvinėjimui naudojami medvilniniai siūlai, stiprus medvilninis, neirus, neblunkantis ir nesitraukiantis skalbiant, audinys, adata, smeigtukai, žirklės, žymėjimo kreida arba pieštukas.
  Iš pradžių sašiko buvo siuvinėjamas baltais arba mėlynais siūlais ant tamsiai mėlyno audeklo. Šią tradiciją nulėmė Edo epochos metais priimti įstatymai, draudžiantys žemesniųjų luomų  atstovams rengtis ryškių spalvų drabužiais. Mūsų dienomis sašiko naudojami įvairių spalvų siūlai bei audiniai.
  Siuvinėjami geometriniai raštai, susidedantys iš apskritimų, kvadratų, rombų, Be to, sašiko technikoje buvo labai populiarūs stilizuoti vėduoklių, popierinių gervelių, fenikso, skėčių, žibintų, gėlių, lapų ir medžių, gyvūnų paveikslai.

  (Šaltinis: http://www.neriniai.eu )

Vienkartiniai užsiėmiamai
 • Tapyba
 • Kaligrafija
 • Kimekomi
 • Washi
 • Japonų tapyba tušu

  Jeigu domitės Japonijos kultūra ir norite daugiau sužinoti apie „Sumi-e“ tapybos techniką– šis užsiėmimas skirtas Jums!

  Užsiėmimo metu susipažinsite su tradicinės japonų tapybos technikos sumi-e principais, specialiomis tapymo priemonėmis, bei bambuko tapymo ypatumais. Taip pat, praktiškai išbandysite šią techniką specialiomis priemonėmis nutapydami bambuką.

  Laikas: Šeštadienį nuo 11.00 val. iki 13.00 val.

  Kaina (visos priemonės suteikiamos):

  Užsiėmimo kaina: 8 €, Moksleiviams, studentams, senjorams 7 €

  Daugiau informacijos ir registracija tel. 8 677 15588 arba el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Sumi-e (suibokuga) – tai monochrominė arba jai artima tapyba ant ryžių popieriaus arba šilko švelniomis vandeniu atskiestomis spalvomis. Du tūkstančius metų menanti technika atsirado Kinijoje, vėliau atkeliavo į Japoniją. Pagrindinės sumi-e darbo priemonės, dar vadinamos „Keturiomis brangenybėmis“, liko nepakitusios iki šių dienų. Tai teptukas (jap. fude), tušo plytelė (jap. sumi), rankų darbo popierius (jap. washi), indas tušui trinti (jap. suzuri). Svarbiausia visų jų savybė – ypatingas jautrumas.

   

 • Japonų kaligrafija Shodo

  Užsiėmimo metu sužinosite apie japonų kaligrafiją, jos stilius, atliksime įvadinius pratimus ir kiekvienas nutapysite sveikinimo hieroglifą* ant specialaus ryžinio popieriaus. Taip pat, užsirašysime japonų katakana savo vardus.

  Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26, Vilniuje)
  Laikas: derinamas

  Kaina (visos priemonės suteikiamos): 8 €, Moksleiviams, studentams, senjorams 7 €

  Amžius: nuo 12 metų

  Daugiau informacijos ir registracija tel. 8 677 15588 arba el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  *寿 - (jap. kotobuki) reiškia sveikinimą, bei ilgą gyvenimą
  __________________________________________________

  Kaligrafija japoniškai vadinama Shodo (jap. „rašyba ir kelias“). Šis menas taip pat gyvena teptuko judėjime, tai begalinės hieroglifo improvizacijos, perduodant sudėtingus nuotaikų pustonius - vėjo dvelksmą medžio lapuose ar debesų skrydį danguje...
  Dažnai į kaligrafijos kūrinį žiūrime kaip į paveikslą. Jame matome šokį, tarsi girdime muzikinių ritmų skambesį, galime išgirsti linijos kalbą... Viskas harmoningai pinasi. Visas japonų menas remiasi tais pačiais estetiniais principais, skirtais pajusti žmogaus ir gamtos harmoniją.
  "Išreikšdama save, gėlė skleidžia nepakartojamą kvapą. Kaligrafija - tai žmogaus dvasios gėlė." (Japonų poetė ir kaligrafė Chanda Siuko)

 • Kimekomi

  Kimekomi kamuoliukų gaminimas

   

  Artėjančių švenčių proga pasigaminkime kimekomi šventinį kamuoliuką!

  Kartu pasigaminsime įvairiais raštais margintą kimekomi.

  Kimekomi istorija prasideda net nuo XVIII amžiaus, kai Kyote meistras pagamino pirmąją kimekomi lėlę. Iki šių dienų Japonijoje kimekomi stiliaus lėlių gaminimas yra graži tradicija, kurią tęsia daug meistrų.  
  Vėliau šią techniką imta naudoti plačiau, pradėti dekoruoti mediniai rutuliukai ir kitokios formos. Ypač plačiai pradėtas naudoti putplastis.

  Kartu su kitais japonų tradiciniais menais (šibori, sašiko, origami ir kt.) kimekomi atkeliavo į Vakarus ir nors jo stiliai turi gilias šaknis Japonijos kultūroje, tačiau jaučiama ir Vakarų pasaulio įtaka.

  Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26), Vilnius

  Laikas: Šeštadienį (Gruodžio 15 d.) 14.00 - 16.00 val.

  Kaina: 8 €;  Japonų kultūros namų nariams, studentams, moksleiviams (nuo 12 metų), senjorams 7 €

  Visos priemonės bus suteikiamos (galite atsinešti medžiagėlių). Bus vaišinama japoniška arbata.

  Daugiau informacijos ir visus susidomėjusius kviečiame registruotis el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., arba skambinti telefonu 867715588 (Marija).

 • Washi juostelių gaminimas

  Kviečiame pasigaminti rankų darbo (washi) klijuojamas juosteles, kurias galėsite panaudoti ir dekoruoti viską aplinkui, kiek leis Jūsų fantazija!

  Japonijoje yra labai populiarios klijuojamos juostelės ("masking tape"). Jas naudoja įvariais ir išradingais būdais:

  * dekoruoja sąsiuvinius, užrašų knygutes,tušinukus, butelius, žvakes ir kt.

  * naudoja dovanų pakavimui,

  * papuošia šventės indus (šakutes, šaukštus, puodelius, užkandžių lazdeles ir t.t.)

  Užsiėmimo metu nupiešite savo dizaino juosteles ant specialaus ryžinio popieriaus - tušu (juodu, spalvotu), akvarele, pieštukais, kreidelėmis, flomasteriais. Ir kartu pagaminsime klijuojamas washi juosteles. Užsiėmimas labai įdomus, kūrybingas ir ypač naudingas artėjančių švenčių proga!

  Visos priemonės bus suteiktos.

  Laikas: teirautis
  Kaina: 8 eurai.

  Kviečiame registuotis elektroniniu paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba skambinti Marijai telefonu 867715588.

Availability

Jeigu Jus domina užsiėmimai, maloniai prašome kreiptis tel. 8 67715588, arba elektroniniu paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Gaukite naujienas apie mūsų renginius elektroniniu paštu:

VšĮ "Japonų kultūros namai"

Įmonės kodas: 124629981

Sąskaitos nr. LT85 7300 0101 3234 4550
"SWEDBANK", AB

Adresas


T. Kosciuškos 26 LT-01100 Vilnius 

Atskiras įėjimas su varteliais yra dešinėje 26 namo pusėje. Šalia yra japoniškas sodas Sei Shin en.