Apie japonišką sodą SEI SHIN En

 JAPONIŠKAS SODAS SU ŠALTINIU SEI SHIN EN (liet. TYROS ŠIRDIES”)

Japoniško sodo idėjos generatorė yra japonų sumi-e technika tapanti, daugelį metų besidominti Rytų kultūra dail. Dalia Dokšaitė, kuri gimė ir išaugo šioje vietoje. Jo įkūrimo pradžia prasidėjo 2009 metais, kai šią idėją dailininkė aptarė su Vilniaus miesto Savivaldybe  ir gavo pritarimą esamo šaltinio ir aplinkos sutvarkymui. 2011 metais Sluškų slėnio šaltinis buvo įtrauktas į Vilniaus saugomų šaltinių sąrašą.

Kraštovaizdžio architektė Laura Popkytė Fukumoto (dirbusi japoniškuose soduose senojoje Japonijos sostinėje Kiote), kartu su su savo mokytoju Kodai ji Šventyklos landšafto architektu  Kitayama Yasuo, paruošė Sluškų slėnio šaltinio ir aplinkos sutvarkymo projektą. 2016 – 2018 L. Popkytė Fukumoto, gavusi finansavimą iš Kodai ji Šventyklos (Kiotas, Japonija), įgyvendino japoniško sodo projektą ir dabar rūpinasi augalų formavimu.

Prie japoniško sodo projekto  nemokamai prisidėjo VšĮ “Japonų kultūros namai” (vadovė dail. Dalia Dokšaitė), privatūs rėmėjai ir savanoriai.  Nuo 2018 birželio mėn. sodą prižiūri VšĮ „Japonų kultūros namų“ projektų vadovė ir sodo administratorė Marija Šimanskaitė. 2019 m. gavus visus leidimus ir atlikus užbaigimo darbus, sodo iniciatorė VšĮ „Japonų kultūros namai“ sodą perduos Vilniaus miesto Savivaldybei.

Projektas atitinka pagrindinius Japonų estetinius principus, kurie yra - sezoniškumas, paprastumas, harmoningas , natūralus suderinamumas su aplinka, pagarba vandeniui, medžiui, akmeniui… Didžiausias dėmesys buvo skiriamas šaltinio sutvarkymui, nepažeidžiant jo natūralumo ir kartu harmonizuojant visą Sluškų Slėnio aplinką. Pagrindinė sodo rėmėja Kodai ji šventykla (Kiotas, Japonija) tiki, kad šis sodas suteiks Lietuvos žmonėms gilesnį supratimą apie Japonijos kultūrą, estetiką ir gamtą.

 

www.facebook.com/japsodas    www.nihon.lt

Kontaktai: tel. 8 67715588, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Gaukite naujienas apie mūsų renginius elektroniniu paštu:

VšĮ "Japonų kultūros namai"

Įmonės kodas: 124629981

Sąskaitos nr. LT85 7300 0101 3234 4550
"SWEDBANK", AB

Adresas


T. Kosciuškos 26 LT-01100 Vilnius 

Atskiras įėjimas su varteliais yra dešinėje 26 namo pusėje. Šalia yra japoniškas sodas Sei Shin en.