Japonų kultūros namų vadovė ir japoniško sodo idėjos generatorė

Dailininkė Dalia Dokšaitė

2013 m. Vilniuje atidaryti Dalios Dokšaitės įkurti Japonų kultūros namai. Nuo 1998 m. dailininkė vadovauja sumi-e ir kaligrafijos studijai „Tušo Kelias“.

          Dalia Dokšaitė: "Jau prieš dešimt metų man gimė mintis įsteigti Vilniuje Japonų kultūros židinį, kuris apvienytų visus besidominčius tolimosios Japonijos kultūra ir kur visi galėtų rasti profesionalių patarimų, bei praplėsti ir pagilinti savo žinias.Tikiu, kad šių namų veikla padės dar daugelį metų skatinti Lietuvos visuomenės domėjimąsi savo ir kitų Tolimųjų šalių kultūromis, įtrauks į savo veiklą ne vieną kartą ir kels mūsų kultūrinį lygį."

     Dalia Dokšaitė - tapytoja, Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Japonų sumi-e SUMI-BI sąjungos narė, Lietuvos – Japonijos asociacijos valdybos narė.

    Po studijų Vilniaus dailės akademijojedirbo dailininke Šiaulių dramos teatre, vėliau kituose Lietuvos teatruose, Lietuvos kino studijoje  bei televizijoje. Vadovavo vaikų ir jaunimo dailės studijoms. Parodose dalyvauja nuo 1976 m.

    Japonų kultūra pradėjo domėtis beveik prieš 30 metų, dar būdama Vilniaus dailės akademijos studente, o paskutiniuosius 20 metų išskirtinai paskyrė šiai šaliai. Nuo 1995 m. dirba sumi-e (tapyba tušu) technika ir kaligrafija.Sumi-e (suibokuga) – tai monochrominė arba jai artima tapyba ant ryžių popieriaus arba šilko švelniomis vandeniu atskie stomis spalvomis.

    Dailininkė dalyvauja parodose Japonijoje, Kinijoje, Taivanyje bei daugelyje Europos šalių, kur pelnė aukščiausius apdovanojimus. Lietuvoje ir užsienyje suruošė virš 20 sumi-e ir kaligrafijos personalinių parodų. Yra parengusi ne vieną tarptautinį projektą. Daly vauja mokslinėse konferencijose, veda sumi-e ir kaligrafijos seminarus, skaito paskaitas, aktyviai dalyvauja radijo bei televizijos laidose, rašo straipsnius.

Studija "Tušo Kelias"

VšĮ "Japonų kultūros namų" veiklos pradžia ir pagrindas yra meno studija "Tušo kelias". Meno studija buvo įkurta 1999 m. profesionalios dailininkės Dalios Dokšaitės, kuri dabar yra „Japonų kultūros namų“ vadovė.

Studijoje "Tušo Kelias" jau daugelį metų vyko tapybos tušu ir kaligrafijos užsiėmimai tiek Vilniuje, tiek Kaune. Taip pat buvo suorganizuotos vietinės ir tarptautinės parodos ir renginiai Vilniuje, Kaune, Plungėje. Įvairiose Lietuvos vietose buvo organizuojamos stovyklos - plenerai.

Pastebimas labai didelis žmonių susidomėjimas tiek japoniška tapybos technika tušu (sumi-e) ir kaligrafija, tiek bendrai Rytų kultūra ir filosofija. Džiaugiamės, kad Japonų kultūros namuose visi norintys galės plačiau susipažinti ne tik su Tolimųjų Rytų tapyba, kaligrafija ir kultūra, bet ir kitomis meno rūšimis, bei kalba ir naujovėmis. 

Gaukite naujienas apie mūsų renginius elektroniniu paštu:

VšĮ "Japonų kultūros namai"

Įmonės kodas: 124629981

Sąskaitos nr. LT85 7300 0101 3234 4550
"SWEDBANK", AB

Adresas


T. Kosciuškos 26 LT-01100 Vilnius 

Atskiras įėjimas su varteliais yra dešinėje 26 namo pusėje. Šalia yra japoniškas sodas Sei Shin en.